11 września uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział, jak co roku, w pokazach fizycznych na UMCS w Lublinie. Obejrzeliśmy cztery pokazy: FIZYKA LATANIA, PROMIENIOTWORCZOŚĆ, ŚWIATŁO I OKO oraz PRĄD ELEKTRYCZNY.

Wykładowcy tego uniwersytetu przybliżyli nam po raz kolejny kilka praw fizycznych, ciekawostek i zjawisk w sposób zabawny, ciekawy i prosty, zupełnie inaczej niż w tradycyjnej szkole. Mogliśmy wszyscy zobaczyć jak omawiane prawa możemy wykorzystać w życiu, czego się ustrzec wśród napromieniowanego świata, dlaczego samolot leci i jak nie dać się nabrać na magiczne sztuczki. To tylko kilka słów relacji, najlepiej zobaczyć to wszystko osobiście! I jeszcze kilka zdjęć z naszej wycieczki do zobaczenia za rok na kolejnych pokazach z fizyki.