Najwyższy wynik w Powiecie Kraśnickim z egzaminu gimnazjalnego!
Dwa razy w tygodniu zajęcia na pływalni!
Dodatkowe zajęcia z języków obcych!
Indywidualne podejście do ucznia - klasy maksymalnie 15-osobowe!

11 września uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział, jak co roku, w pokazach fizycznych na UMCS w Lublinie. Obejrzeliśmy cztery pokazy: FIZYKA LATANIA, PROMIENIOTWORCZOŚĆ, ŚWIATŁO I OKO oraz PRĄD ELEKTRYCZNY.

Wykładowcy tego uniwersytetu przybliżyli nam po raz kolejny kilka praw fizycznych, ciekawostek i zjawisk w sposób zabawny, ciekawy i prosty, zupełnie inaczej niż w tradycyjnej szkole. Mogliśmy wszyscy zobaczyć jak omawiane prawa możemy wykorzystać w życiu, czego się ustrzec wśród napromieniowanego świata, dlaczego samolot leci i jak nie dać się nabrać na magiczne sztuczki. To tylko kilka słów relacji, najlepiej zobaczyć to wszystko osobiście! I jeszcze kilka zdjęć z naszej wycieczki do zobaczenia za rok na kolejnych pokazach z fizyki.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7