Najwyższy wynik w Powiecie Kraśnickim z egzaminu gimnazjalnego!
Dwa razy w tygodniu zajęcia na pływalni!
Dodatkowe zajęcia z języków obcych!
Indywidualne podejście do ucznia - klasy maksymalnie 15-osobowe!

100 obrazów na 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

KONKURS

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie Szkoły Społecznej, którzy wykonają prace plastyczne w dowolnej technice (malarskiej, wycinankowej, rysunkowej, graficznej, dopuszczalny również collage)na jeden z tematów:

-„Jak chciałbym, żeby wygalało moje miasto podczas uroczystości 11 listopada?”

-„Moja kopia ważnego dla Polski obrazu”( chodzi o inspirację obrazami poruszającymi tematykę niepodległościową lub tworzonych „ku pokrzepieniu serc” w okresie zaborów, a więc malarstwo Grottgera, Malczewskiego, Matejki i In..)z tyłu pracy należy napisać o jaki obraz chodzi.

Uczniowie mogą wykonać więcej niż jedną pracę.

Dopuszczalny format: A3 i większe

Prace konkursowe będą oceniane w kategoriach

  • Klasy I-IV
  • Klasy V- do klasy III gimnazjum

Termin: do 5 listopada 2018

Przewidziane nagrody!!

Wszelkie informacje dotyczące konkursu –p. Beata Ciastek

 

"Let’s play tenses"
 
To konkurs powiatowy z języka angielskiego przeznaczony dla klas szóstych szkoły podstawowej. Uczniowie reprezentujący swoje szkoły rozwiązują zadania w parach z zakresu czasów i kultury krajów anglojęzycznych.
 

Czwarta edycja konkursu odbędzie się wiosną 2018 r.

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Martwa Natura"2016 do Rzeszowa zostało wysłanych  siedem prac plastycznych z naszego gimnazjum.

Komisja w składzie:
1. Leszek Wawrzaszek- – przewodniczący jury, artysta plastyk, członek Związku
Polskich Artystów Plastyków Okręgu podkarpackiego
2. Małgorzata Gilarska- plastyk, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w
Rzeszowie
3. Bogusław Tomczak– artysta plastyk, nauczyciel, Dyrektor Młodzieżowego Domu
Kultury w Rzeszowie
obejrzała 435 prac plastycznych z 87 szkół i placówek.

Czytaj więcej...

9 czerwca 2016r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku odbył się IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego - Macmillan Tournament.
Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy trzeciej - Hubert Sałgut, który zajął wysokie trzecie miejsce. Uczeń przygotowywał się do konkursu z p. Moniką Wcisło. Serdecznie gratulujemy Hubertowi wysokiej lokaty w konkursie.

W sobotę 21 maja po raz 15. spotkaliśmy się z drużynami ze szkół podstawowych województwa lubelskiego na Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia. Tym razem w zmaganiach wzięło udział 5 szkół: Szkoła Społeczna z Lublina, Janowa Lubelskiego, Siemienia, SP nr 6 z Kraśnika, przedstawiciel SP nr 1 i gospodarze - czyli my:). Zarówno pogoda, jak i humory dopisały. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz wyników.

Czytaj więcej...

Przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji  konkursu plastycznego.

W dniu 10 maja 2016 obradowała komisja w składzie :

Beata Mucha – edukacja wczesnoszkolna

Diana Pastuszka-plastyk

Beata Ciastek – plastyk

   Na tegoroczną edycję konkursu „Ilustracje do gier i zabaw matematycznych” wpłynęło 68 prac z sześciu szkół. Z przyczyn regulaminowych do konkursu nie zakwalifikowało się 5 prac.

Czytaj więcej...

Gabrysia Stanisławek z klasy 6 - 12 maja wzięła udział w powiatowym etapie MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO w Domu Kultury w Dzierzkowicach.Jej brawurowa interpretacja fragmentu prozy pt. ZIELONY PIES zrobiła duże wrażenie na jury! Uczennica naszej szkoły pokonała 20 uczestnikow i została nominowana do finału konkursu w Lublinie.
BRAWO GABRYSIU!