Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej akcji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu."Lepszy internet zależy od Ciebie!” – to hasło tegorocznych obchodów, które planowane są na 9 lutego. W ponad stu krajach na całym świecie odbędą się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego Internetu.

W naszej szkole, działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie będą prowadzone w dniach 3 - 12 lutego. We wszystkich klasach zostaną przeprowadzone zajęcia dotyczące zagrożeń oraz zasad bezpieczeństwa w Internecie. Chętni uczniowie mogą włączyć się do realizacji projektu gimnazjalnego i przygotować krótkie spoty- przestrogi dotyczące niebezpiecznych sytuacji w sieci. Z zebranych materiałów multimedialnych powstanie szkolny film podsumowujący akcję. Podsumowaniem akcji będzie ogólnoszkolna impreza w najbliższy piątek.