Najwyższy wynik w Powiecie Kraśnickim z egzaminu gimnazjalnego!
Dwa razy w tygodniu zajęcia na pływalni!
Dodatkowe zajęcia z języków obcych!
Indywidualne podejście do ucznia - klasy maksymalnie 15-osobowe!

English, English, English......

Jak co roku, dzięki współpracy z organizacją AIESEC, gościmy studentów z różnych krajów, którzy przybliżają nam kulturę i zwyczaje swoich krajów oraz łamią stereotypy. Zachęcają również wszystkich to learn and speak English:)

Tym razem odwiedzili nas Leonardo z Brazyli, Bianca z Ruminii i Ali z Meksyku.
Nasi goście codziennie spędzają czas z dwoma grupami uczniów naszej szkoły, wspólnie bawią się, tańczą i oczywiście rozmawiają. Są zagadki, konkursy a w nagrodę cukierki z chilli;) NASI świetnie sobie radzą i zaskakują gości znajomością języka. We're happy to here that.

Kolejny dzień zajęć językowych z Bianca, Ali i Leo za nami. Było znowu tylko po angielsku, of course:) dowiedzieliśmy się kolejnych ciekawych informacji o krajach naszych gości, dzieci robiły maski, rozmawiały o zwierzętach i wakacjach. Dzisiaj w nagrodę próbowały cukierki z Meksyku. Tym razem smakowały wszystkim, bo ostatnio była to mieszanka mango z chilli:(
Gimnazjaliści dyskutowali na temat body language, bawili się w kalambury i oczywiście tańczyli. Zobaczcie kilka chwil z naszych super zajęć. Jutro gotujemy:) i szlifujemy angielski.

  • 1
  • 10
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Ostatni dzień naszej przygody z innymi kulturami, językami i trójką naszych gości zaczęliśmy tanecznie z klasami 5 i 6. Następnie nadszedł długo oczekiwany moment gotowania!
Ali przygotowała meksykańskie nachos, oczywiście z chillli:) było naprawdę smakowite. Bianca ugotowała tradycyjną rumuńską potrawę mamałygę zrobioną z grysiku kukurydzianego i białego sera. Całkiem niecodzienne:) i smaczne. Natomiast Leo jest zdecydowanie za deserami i zrobił jedno z najbardziej znanych słodyczy w Brazyli - brigadeiro. Są to kuleczki z masła, kakao i bardzo gęstego mleka otoczone płatkami czekoladowymi. Pycha! Niestety zniknęły zanim zdążyłam zrobić zdjęcie, zresztą tak samo jak nachos. No cóż klasa 3 cierpi na głód chroniczny:)
Nie był to jednak koniec gotowania. My również coś przygotowaliśmy. A więc, na obiad oczywiście pierogi - z kapustą i grzybami i oczywiście nie mogło zabraknąć ruskich. Dziękujemy Natalii:) A na deser gofry z konfiturą z jeżyn:) Dziękujemy Pani Małgosi;)
Potem nastały już tylko pożegnania, podziękowania.....
Cieszymy się, że nasi goście uznali naszą szkołę jako wyjątkową pod względem znajomości języka. Zaskoczyła ich swoboda posługiwania się językiem angielskim przez naszych uczniów, nawet z klasy 3 szkoły podstawowej!!! Brawo, tak trzymajcie kochani!
We're proud of you:)
Pozostaje nam powiedzieć DZIĘKUJEMY!