Aktualności

Drodzy Rodzice i Przyjaciele Szkoły! Zwracamy się do Was z propozycją przekazania 1% podatku na Kraśnickie Towarzystwo Edukacyjne.

Potrzeby uczniów rosną, a szkoła staje naprzeciw nowym wyzwaniom. Dzięki środkom uzyskanym z 1% będziemy w stanie im sprostać, a dzieci otrzymają tak potrzebne w uczeniu i rozwijaniu się wsparcie.
Przekażmy 1% podatku na KTE i razem poprawmy jakość kształcenia naszych dzieci.

Od 2006 roku nasza szkoła jest organizacją pożytku publicznego.

Numer KRS: 0000040665

Więcej informacji na stronie www.pozytek.ngo.pl

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszj szkoły Julka Chmielarska została stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie muzyki. Julka ma na koncie wiele sukcesów na polskich i zagranicznych festiwalach oraz przeglądach. Warto dodać, że jest to również uczestniczka The Voice Kids Poland.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 28.02.2019 w Zespole Szkół im. Mikołaja Reja w Kraśniku odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych i trzeciej klasy gimnazjum. Zadania turniejowe obejmowały znajomość podstawowej wiedzy z zakresu geografii, historii i kultury Niemiec i krajów niemieckojęzycznych.

Drużyna Społecznej Szkoły Podstawowej w składzie: Pola Hofman, Aleksandra Gerlach, Dominika Rynkowska i Sebastian Szumny zdobyła I miejsce!!! :-) :-) :-) :-)

Drużynę do konkursu przygotowała pani Małgorzata Grocholewska-Jargiło.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole!
Od początku lutego w naszej szkole propagowaliśmy działania na rzecz Dnia Bezpiecznego Internetu. Nagłośniliśmy tematykę dotyczącą bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych i bezpieczeństwa online. Cały tydzień w każdej klasie lekcja informatyki została poświęcona tematyce zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Klasy II, IV a i IV b wraz p. Beatą Ciastek przygotowały plakaty związane z bezpieczeństwem , przypominające zasady, którymi należy się kierować korzystając z Internetu. Dzięki temu cała społeczność szkolna mogła podczas przerw na korytarzach szkolnych cieszyć oko kolorowymi plakatami z właściwym przesłaniem.
Uwieńczeniem akcji związanej ze świętem był szkolny quiz ”1 z 10”, który odbył się 7 lutego. Każda klasa miała swojego przedstawiciela, oczywiście grono nauczycielskie również. Poprzez pytania w teleturnieju jeszcze bardziej przybliżyliśmy tematykę bezpieczeństwa w sieci. Gratulujemy kl. 8 wygranej. A uczniom kl. III gimnazjum za nieocenioną pomoc w organizacji teleturnieju
. Galeria zdjęć

6 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli i rodziców, po raz kolejny w tym sezonie odwiedzili stok narciarski. Tym razem pojechali do Chrzanowa. Najpierw nasi narciarze jeździli pod okiem instruktorów, a później pokazali swoje umiejętności na większej górce. Niektórzy, dla odmiany, zdecydowali się na snowboard. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. Galeria zdjęć

W klasach I i II rozpoczęły się zajęcia z matematyki w ramach projektu LEGO Education. Dzieciaki przeliczały, porównywały, różnicowały, dodawały, odejmowały... a myślały, że się bawią :) Galeria zdjęć

Niemożliwe? A jednak 😊. W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty doczekaliśmy się, do tej pory, dwojga laureatów: Patrycja Dębicka (historia), Antoni Chmiel (język niemiecki) oraz dwóch finalistek: Martyna Wronka i Victoria Matyjaszczyk (obie z języka niemieckiego). A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, czekamy na resztę i mooooocno trzymamy kciuki za tych, przed którymi etap finałowy niebawem: Pola Hofman (język niemiecki i matematyka), Ola Gerlach i Sebastian Szumny (język niemiecki), Martyna Głogowska (geografia) oraz silna grupa biologów: Maja Strawa, Gabriela Stanisławek, Zosia Jankowska, Agata Chapska, Victoria Matyjaszczyk i Martyna Wronka. Gratulujemy i powodzenia!

22 stycznia 2019r. odbył się Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez s. Zenobię. Uczestnicy bardzo starannie przygotowali się do zabawy i przyszli ubrani w stroje Świętych. Byli święci: Jan Paweł II, Faustyna, Agata, Antoni, pastuszkowie z Fatimy, królowa Jadwiga, Józef, Maryja, Królowie i Aniołowie. Podczas balu odbywały się różne gry i zabawy. Na koniec było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój. Była wspaniała zabawa i dużo radości.

Dziękujemy pani Elizie - mamie Oli z kl. VII za piękne zdjęcia wykonane podczas balu. Galeria zdjęć

Dnia 15 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli i rodziców pojechali na narty do Bałtowa. Niektórzy stawiali pierwsze kroki, inni mieli okazję podszlifować swoje umiejętności wraz z instruktorami. Znaleźli się również ochotnicy do nauki jazdy na snowboardzie. Warunki do jazdy były idealne (każdy narciarz wie, co to znaczy zjeżdżać po świeżym "sztruksie" :) ). Wyjazd zaliczamy do udanych, bo tuż przed powrotem pod szkołę, dzieciaki domagały się kolejnego wyjazdu. Galeria zdjęć